توضیح اولیه : 

ماده اولیه ، گیلسونایت یا قیر معدنی، یک هیدروکربن جامد و گونه‌ای آسفالت است، که اغلب در معادن قیر طبیعی یافت می‌شود و در واقع نفت خام سخت شده‌است. گیلسونایت در معادن زیرزمینی به صورت ماده‌ای سیاه و سخت، با سطحی براق یافت می‌گردد. با توجه به شکنندگی این ماده، کاربرد آن اغلب به صورت پودر است، که رنگ قهوه‌ای تیره تا سیاه دارد.

ماده معدنی که امروزه به نام گیلسونایت شناخته می‌شود، نخستین بار در اوایل دهه ۱۸۶۰ کشف شد، اما تا سال ۱۸۸۰ که ساموئل اچ. گیلسون آن را به عنوان ماده پوششی ضدآب، برای الوار، عایق کابل و روغن حلال استفاده کرد، به‌خوبی شناخته نشده بود. امروزه این ماده کاربردهای فراوانی دارد و در ارتقاء کیفیت قیر، جوهر و پودر چاپگرها، سیمان و گل حفاری چاه‌های نفت، بهینه‌سازی آسفالت و افزودنی ماسه ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به کیفیت بالای این سنگهای معدنی در منطقه خاورمیانه  در مقایسه با سایر کشورها  و به علت عدم توانایی فراوری این ماده در کشور ، مدتهاست که به صورت خام صادر میگردد و  در نهایت محصولات نهایی تولید شده   با قیمتی به مراتب بالاتر به صنایع  کشور ، فروخته میشود.  محصولاتی که میتوان از این ماده تولید کرد ،  انواع مواد لاستیکی  مثل تایر در صنایع خودرو سازی و سایر صنایع تولیدی مرتبط با محصولات لاستیکی می باشد.

یکی از مهمترین موارد مصرف این ماده در دنیا تولید انواع تونر پرینتر می باشد که در کشورهایی مثل امریکا تولید و امتیاز آن جزوی از صنایع استراتژیک کشور مذکور می باشد .

شرکت کاسپین شیمی با در دست داشتن دانش فنی و ثبت اختراع طی فرایندی پیشرفته این ماده را با موادی تا مرحله نانو ترکیب میکند و طبق استاندارد های دستگاه های چاپ آن را آماده مصرف میکند ، این محصول را کاملا مشابه  شرکت های تولید کننده خارجی  می باشد و این شرکت میتواند این محصول را از محل سرمایه گذاری در ابعاد صنعتی  در کشور به تولید انبوه برساند . 

یکی از مهمترین امتیاز محصول تولید شده توسط کاسپین شیمی  ، توان بالای حرارتی آن تا 700درجه می باشد که این عدد در محصولات وارداتی چینی 70 تا 100 درجه  است  که همین تفاوت باعث فرسوده شدن  دستگاه های چاپ مخصوصا دستگاه های صنعتی میشود و تیرگی ( عمق مشکی)  آن در کوتاه مدت کاهش می یابد

با ارائه مستندات و ضمائم این پروژه ، این شرکت آمادگی دارد جهت صنعتی کردن این پروژه در کشور با سرمایه گذاران و صنعتگران همکاری کند
سایر مستندات
نمونه محصول
پوستر مصحول
آنالیز محصول
گواهی ثبت اختراع
جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید